Back to Question Center
0

Semalt: راهنمای فوق العاده برای مسدود کردن اسپم ارجاع در Google Analytics شما

1 answers:

نیک چیکوفسکی، متخصص از Semalt ، اطمینان می دهد که هرزنامه ارجاع یکی از مشکلی است که مدیران وب در حال حاضر با آن روبرو هستند. این وضعیت در طول سالها بدتر شده است، به این معنی که کسی جایی پول زیادی از ایجاد هرزنامه ارجاع می دهد.

هرزنامه شبح و ارجاع

هرزنامه اکنون راه خود را برای گزارشات Google Analytics راه اندازی کرده است. اسپم ها به آسیب پذیری های سیستم نگاه می کنند تا بتوانند در گزارش های وب سایت نمایش داده شوند. آنها این کار را با امیدواری انجام می دهند که کنجکاوی کافی را به جایی می رسانند که وب مستر از وب سایت خود بازدید می کند تا ببیند چرا در گزارش هستند. مشکل این است که آنها ترافیک را افزایش نمی دهند - it security companies in portland. آنها حتی از اینکه آنها ربات هستند، حتی آن را انجام نمی دهند. آنها از کد ردیابی جاوا اسکریپت استفاده شده توسط گوگل آنالیز برای ایجاد یک اعلان که از یک بازدید استفاده می کنند استفاده می کنند. آنها در نتیجه خرابی آمارهای حیاتی مانند میزان گشت و گذار و سایر عناصر مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل تعامل هستند. اگر فردی نیاز به اطلاعات دقیق داشته باشد، خصوصا اگر به تصمیمات بازاریابی متکی باشد، ضروری است که هرزنامه ارجاع را مسدود کنید.

برای جلوگیری از هرزنامه ارجاع بسیار سخت است زیرا اسپم ها بسیار سریع کار می کنند و میزان بازدید از هرزنامه و همچنین منابع را افزایش می دهد. این بدان معنی است که مدیران وب باید تلاش خود را در حذف و لیست سیاه این منابع انجام دهند. این به ویژه برای افرادی که سایت های جدیدی دارند که به ترافیک مشروع مشغول نیستند، بسیار مشکل است. افزایش نرخ هرزنامه در چنین سایتهایی بیشتر در معرض خطر قرار می گیرد که حتی ممکن است بیشتر از نتایج روزانه آن باشد.

چگونه این آسان است؟

یک صفحه بار رکورد به عنوان یک بازدید تنها. اسپم های شبح از کد ردیابی گوگل آنالیت استفاده می کنند و اطلاعات ترافیکی را به صورت مستقیم به گزارش ها ارسال می کنند و در نتیجه یک بازدید می کنند. ممکن است 0.001 ثانیه طول بکشد تا یک صفحه در یک سرور در جایی بارگذاری شود..با این حال، ممکن است بیش از 100 مورد از این بازدیدکنندگان جعلی را در حسابهای Google از بسیاری از سایتهای دیگر مجبور کرده باشند. بسیار آسان است که یک میزبان را خریداری کنید. تا زمانی که اسپم ها از ROI مطمئن باشند، آسیب زیادی به آنها می رسند.

راه حل هایی که به پایین می آیند

بعضی از تکنیک ها گاهی اوقات پیشرفته هستند که راه حل هایی که برای جلوگیری از هرزنامه ارجاع شده اند، کار نمی کنند. یکی از آنها سرویس آنلاین مرموز به نام Darodar است. روش های زیر آن را از GA حذف نکرد.

  • فایل .htaccess. این کار نمی کند زیرا اسپم ارواح سایت را لمس نمی کند
  • لیست خروج ارجاع. این به روز رسانی ها کم است
  • فیلترهای خروج. این روش قدیمی است زیرا تنها در مورد هرزنامه های آینده تمرکز می کند و برای پایگاه های داده های اسپم گذشته باقی نمی گذارد.

فیلتر انصراف تقریبا نزدیک به حذف هرزنامه ارجاع Darodar بود. تنها محدودیت آن این بود که یک فهرست اسپمر ارجاعی ثابت و مستمر به روز نمی شود.

قطعه گمشده پازل

یک راه حل عملی برای شناسایی و جلوگیری از ارجاع و داده های شبح باید به طور کامل به روز شود، از یک پایگاه داده وسیع تر و از اطلاعات قبلی گذشته است. بر اساس سه عنصر برای یک راه حل بهینه، در اینجا یکی است که کار می کند

مرحله 1: استفاده از بخش ها برای حذف هرزنامه

بهتر است از بخش ها استفاده کنید زیرا داده ها را به طور دائمی تغییر نمی دهند. اگر یک مورد به طور تصادفی از مرجع واقعی در هنگام استفاده از فیلتر ها فیلتر شده باشد، هیچ راهی برای بازگرداندن آنها وجود ندارد. ممکن است بر روی داده های قدیمی با استفاده از بخش ها، با وجود اینکه مدت زمان زیادی وجود داشته است، ساخته شده است. همچنین می توانید آنها را با استفاده از عقود موقت اعمال کنید.

مرحله 2: حفظ فهرست خروج

Slack یک ابزار است که مدیران وب میتوانند برای نظارت بر منابع ارجاع استفاده کنند..این به کاربر در مورد هر گونه ارجاع جدید اطلاع می دهد و به آنها سریع: به لیست سفید و یا لیست سیاه یک منبع ارجاع مشکوک است.

1. Slack تمام رفرال ها را دریافت می کند و

2. این یک پی اچ پی برای مرتب کردن تمام نتایج به ترتیب شمارش است و سپس لیست نهایی را به وب مستر می دهد تا ببیند آیا به نظر می رسد آشنایی دارد. اگر نه،

3. این همه اسپم مظنون را به یک کانال خالی هدایت می کند که کاربر را به انتخاب بین یک لیست سفید یا یک لیست سیاه انتخاب می کند. هر کدام از گزینه هایی که انتخاب می کنند، منجر به مرحله 4،

4. آن را به یک صفحه هدایت می کند که حکم را به عنوان یک تایید انتخاب تایید می کند.

5. Slack سپس تمام اسپم ها شناسایی شده در پایگاه داده را قفل می کند

6. نمایش نهایی اطلاعات پاک در فرمت regex خواهد بود. کپی و جاسازی آن در Google Analytics

اسلک اجازه می دهد تا مدیران وب سایت حداقل پنج بار در روز فهرست حذف

در واقعیت، راه حل های مختلف می تواند کار کند:

با وجود این که یک روش اثبات شده است، حتی اگر وب مستر با تکنیک های دیگر آن را تکمیل کند، بهتر کار خواهد کرد، فقط برای اطمینان از اینکه همه پایگاه ها را پوشش می دهد. علاوه بر این راه حل:

  • بر روی کادر تأیید کلیک کنید که Google Analytics را برای حذف رباتها و عنکبوت شناخته شده
  • درخواست "شامل نام میزبان فیلتر"
  • استفاده از کوکی ها

فیلتر فوق العاده ذکر شده در بالا گاهی کارآمد است، اما بهترین راه حل در دراز مدت نیست، زیرا

  • سوء استفاده از نام میزبان انجام کار دشواری نیست، و اسپم های تحلیل گران به طور فزاینده ای از آن به عنوان یک آسیب پذیر استفاده می کنند.
  • اگر راه اندازی اشتباه باشد، ممکن است در نتیجه فیلتر کردن مرجع واقعی باشد
  • .
November 29, 2017