Back to Question Center
0

Semalt یک راهنما برای از بین بردن ترافیک جعلی از سایت شما را نشان می دهد

1 answers:

هرزنامه ارجاع محصول اسپم هاست ارسال ترافیک جعلی به گوگل آنالیز به طور مستقیم، بنابراین در گزارش های ترافیکی تولید شده ظاهر می شود. اقدام به حذف اسپم ارجاع کنید اگر آنها را در گزارشات GA پیدا کنید تا آمار دقیقی را برای سایت دریافت کنید.

آرتم عبگاریان، مدیر ارشد خدمات مشتری خدمات دیجیتال Semalt ، در اینجا برخی از مسائل عملی را در این زمینه به اشتراک می گذارد.

یک ربات چیست؟

ربات ها برنامه هایی هستند که به سرعت و با دقت اجرا می شوند - crear pagina web gratis chilean. در ابتدا ربات ها برای نشان دادن صفحات در اینترنت توسط موتورهای جستجو هدف قرار گرفتند. افراد با هدف مخرب، استفاده از رباتها را در طول سالها به کار گرفتند تا به آنها کمک کنند کلاهبرداری را با کلیک، انتقال محتویات یک سایت، توزیع نرم افزارهای مخرب، جمعآوری آدرسهای ایمیل و ترافیک سایت افزایش دهند.

ربات های امن و مضر

یک نمونه از یک ربات خوب، Googlebot است که صفحات را برای کاربران بازنویسی و نشان می دهد. رباتهای جستجو جاوا اسکریپت را اجرا نمی کنند (اغلب آنها). با این وجود، کسانی که از آن استفاده می کنند، خود را در گزارش های GA نشان می دهند که ممکن است نماینده متریک را صدمه ببینند. اگر آنها جاوا اسکریپت را اجرا نکنند، هیچ تأثیری بر گزارشات ندارند، با این وجود در گزارش های سرور نمایش داده می شوند. با این حال، ممکن است سرعت بارگذاری را از زمانی که از منابع سرور استفاده می کنند، تأثیر بگذارد. ربات های ایمن به دستورات موجود در robots.txt پیوستند. از سوی دیگر، ربات های مضر، راهبردهای مختلفی را برای براندازی این دستورالعمل ها اعمال می کنند.

هرزنامه ها

هدف اصلی آنها این است که تعداد زیادی از وبسایتها را به عنوان بازدیدکننده داشته باشید و ارسال هدرهای اسپم با سرصفحههای ارجاع چهره برای جلوگیری از تشخیص. هدر ارجاع جعلی یک لینک تغییر مسیر را به سایتی که میخواهید تبلیغ کند، جاسازی میکند..درخواست HTTP از چنین ربات در سیاهههای سرور نمایش داده می شود و توسط Google نشان داده می شود. هنگامی که آن را در ورود به سرور نشان می دهد، آن را به عنوان یک لینک به سایت عمل می کند. گوگل تغییرات در الگوریتم های خود را انجام داده است تا داده ها را از سیاهههای سرور رد نکنند، بنابراین تلاش های توسعه دهندگان spambot از بین می رود. رباتهای اسپم برای جاوا اسکریپت میتوانند از فیلترهای GA استفاده کنند، به همین دلیل آنها در گزارشها منعکس میشوند.

Botnet

بوت نت ها شامل چندین کامپیوتر آلوده به منظور ایجاد یک شبکه تحت کنترل هرزنامه می باشند. از IP های مختلف برای حمله به یک وب سایت استفاده می کند. بزرگتر بوت نت، بالاتر از میزان موفقیت نفوذ است. ترافیک از بوتن به عنوان ترافیک مستقیم به نظر می رسد از آن است که از کامپیوتر دیگری می آید، و آن را سخت تر برای تشخیص. مسدود کردن یکی، تأثیر زیادی نخواهد داشت زیرا دیگران جای خود را می گیرند

رباتهای اسپم بسیار مضر

هدف اصلی آنها این است که با قرار دادن آن با نرم افزارهای مخرب، رایانه بخشی از یک بوتنت باشد. سپس رایانه برای توزیع یک بدافزار مشابه به رایانه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. مسدود کردن یک بوت نت می تواند ترافیک ورودی را از بازدیدکنندگان واقعی مهار کند. Redirects مشکوک از گزارش ترافیک ارجاعی عمدتا به وب سایت های آلوده کننده بدافزار منجر می شود. اجتناب از کلیک روی این لینک ها مگر اینکه یک نرم افزار مؤثر ضد تروجان نصب شده یا یک کامپیوتر جداگانه وجود داشته باشد.

رباتهای اسپم هوشمند

این وبسایت با استفاده از کد ردیابی خود با شناسه سایت، ترافیک را به Google Analytics می فرستد. آنها همچنین شامل برخی از ارجاع های جعلی در گزارش ترافیک هستند که ممکن است بی اعتنا باشد. فعالیتهای آنها هرگز در سیاهههای سرور نمایش داده نمیشود و هیچ راهی برای مسدود کردن آنها وجود ندارد، زیرا آنها به طور مستقیم به ابزار تجزیه و تحلیل ارسال می کنند. افرادی که از مدیران گوگل برچسب استفاده نمی کنند، کد ردیابی GA را در سایت خود دارند، که به عنوان شناسه مالکیت وب عمل می کند. گوگل تگ مدیریت یک ابزار کارآمد برای حذف هرزنامه ارجاع در این مورد است. اسپمبوتیکها بیشتر به سایتهایی که آسیب پذیری در کد منبع یا افرادی با اقدامات امنیتی محدود دارند حمله می کنند.

شناسایی منابع اسپم

به گزارش ترافیک Google بروید و از میزان بازدهی به عنوان عنصر مرتب کردن در جهت نزولی استفاده کنید. افرادی که دارای میزان بازدهی 100٪ یا 0٪ هستند، باید به صورت اسپم مشکوک باشند. به طور خلاصه، لیستی جامع از اسپم هایی که قبلا ایجاد شده است را می توان با آن مقایسه کرد، بدون نیاز به انجام هر گونه تحلیل دستی. گام بعدی این است که آنها را مسدود کنیم.

اطمینان حاصل کنید که یک نماد در نمودار گزارش توضیح داده شود که در آن زمان یک ترافیک در آن وجود داشته باشد..

1. برای تغییر فایل htaccess از موتور بازنویسی استفاده کنید و از تغییرات Spam برای حذف اسپم ارجاع استفاده کنید. اگر درباره آدرس IP مورد استفاده قرار گیرد، spambot استفاده می کند، آن را در کد قرار داده و آن دسترسی را انکار کند. این قابلیت را می توان برای محدود کردن محدوده آدرس IP استفاده کرد. فقط انجام این کار اگر مطمئن هستید که spambot با استفاده از چند آدرس IP برای انجام یک اقدام واحد. همچنین، جلوگیری از استفاده از اسپم ها کاربران

2. ویژگی Filter Bot: جعبه ای را نشان می دهد که باعث رد ربات ها و عنکبوت شناخته شده می شود.

3. مانیتور سرور ورودی: با رجوع به سایت به طور منظم، رباتها را از بین ببرید. استفاده از فایروال برای محافظت از کامپیوتر از فضای مجازی با فیلتر کردن منابع وب از spambots

4. مدیر سیستم باید بتواند کمک حرفه ای ارائه دهد.

5. کد ItAlive کمک می کند تا متریک از Google و Yandex را از دخالت اسپم ها حفظ کند.

6. گوگل کروم قادر به تشخیص نرم افزارهای مخرب و مناسب برای مرور است اگر فایروال وجود ندارد

7. هشدارهای کاربر، اعلانهای شخصی از Google هستند که هنگام افزایش ترافیک غیرمنتظره اطلاع دارند

8 فیلترهای Google Analytics فیلترهای جدید را در بخش نمایه تب مدیریت در GA ایجاد کنید.

November 29, 2017