Back to Question Center
0

Semalt: نحوه مبارزه با اسپمبوتیکها مانند Buttons-For-Website، Darodar و دیگران

1 answers:

اکثر گزارشات Google Analytics حاوی پیوندهای ترافیکی، به طور مشخص از ارجاع کنندگان است. اغلب هنگامی که کاربران ترافیک ترافیک را تجربه می کنند، تمایل دارند که لینک ارجاع را به یک تب جدید از یک مرورگر کپی و جای گذاری کنند تا منشاء صفحه وب را ایجاد کنند. اسپمبوتی می تواند در هر زمان کاربران قابل مشاهده در صفحات ارجاع به لینک هایی که به جستجوگرها می پردازد و سایت های خود را جایی پیدا نکنند

هرزنامه ها ناامید کننده و هوشمندانه هستند. آنها در مورد مدیران وب که در مورد آنها نادان هستند (که نمی فهمند که چطور اسپم ها کار می کنند) شکار می کنند. صرف نظر از انگیزه آنها، اسپم ها یک معیار سایت را خراب می کنند. در این راستا، چنین ترافیکی باید به محض اینکه ظاهر شود، دور زده شود.

بنابراین، لیزا میچل، متخصص برجسته Semalt ، در مقاله روش هایی برای حذف هرزنامه ها در گزارش های گوگل آنالیز را شرح می دهد.

Filter Bot در Google Analytics

این ساده ترین ابزار ریشه کن کردن ربات ها در Google Analytics است. در اغلب موارد، ترافیک ربات به سایت میرسد و Google Analytics نمیتواند اثر آن را گزارش کند. این ویژگی باید هنگام ایجاد یک وب سایت جدید یا تغییر حسابهای Google Analytics مجددا فعال شود. این ساده ترین روش است. روش دقیق زیر شرح داده شده است:

  • وارد حساب Google Analytics شوید.
  • ملک را که باید بر روی آن کار کرد، انتخاب کنید.
  • در دکمه مدیریت (در بالا)، «مشاهده تنظیمات» را در ستون سمت راست بالا انتخاب کنید
  • حرکت را انتخاب کنید و جعبه را برای "حذف تمام بازدید از عنکبوت و شناخته شده ربات" را انتخاب کنید.

فیلترهای Google Analytics

این نوع فیلتر نهایی است. راه اندازی یک فیلتر برای مخفی کردن ترافیک سایت از دامنه خاص یا ISP (ارائه کننده خدمات اینترنت) مانع از ارزیابی وب سایت های مرجع در آینده می شود. کارشناسان اینترنت این را به عنوان یک تصور خارج از ذهن و چشم انداز در نظر می گیرند. اسپم ها هنوز به یک سایت حمله می کنند تا زمانی که Google Analytics چنین ترافیکی را گزارش کند. ایده این است که برای ایجاد چندین فیلتر، و هنگامی که spambots تغییر DLD خود را (دامنه سطح بالا)، فیلتر دیگری مورد نیاز است. با توجه به این نکته، کارشناسان فیلترهای Google Analytics را توصیه می کنند از زمانی که یک کاربر میزبان وب را تغییر می دهد یا سایت های خود را مجددا کپی می کند، هیچ وقت نیاز به کپی کردن آن وجود ندارد. همان گوگل آنالیز هنوز استفاده می شود.

قوانین htaccess

این روش متوقف می شود spambot حتی قبل از حمله اولین بایت کد از جلویی. مزیت اصلی این روش این است که فایلهای htaccess میتوانند در یک پوشه فایل public_html سایت بمانند و هرکدام را بر روی سرور ببندند. این بدان معنی است که کاربران با بسیاری از سایت ها باید این کار را یک بار انجام دهند. نقص اصلی htaccess این است که باید به یاد داشته باشید که این قوانین را هر وقت میزبان تغییر می دهند یا یک صفحه وب را بازنویسی می کند که توسط فایل htaccess قبلی پوشش داده نمی شود.

نام میزبان معتبر

اکثر کارشناسان اینترنت ترجیح می دهند این روش را برای مسدود کردن اسپم ها ترجیح دهند. در اغلب موارد، این روش همراه با چندین فیلتر سرور (مانند htaccess بالا) و همچنین یک تابع پی اچ پی PHP است که لیست دامنه را از فهرست به طور مرتب به روزرسانی از رایج ترین هرزنامه ها می کشد. این روش به جای فیلترینگ از دامنه های ناخواسته اجازه می دهد فقط نام های میزبان معتبر را فقط در اختیار داشته باشد Source .

November 29, 2017