Back to Question Center
0

Semalt: نحوه حذف اسپم ارجاع از GA

1 answers:

هرزنامه ها همیشه در حساب ها و گزارش های تجزیه و تحلیل وب وجود دارد. علاوه بر این، طی سال های گذشته، هرزنامه های داده ای به یک مشکل واقعی تبدیل شده است. هرزنامه های داده در این زمینه نشان دهنده ناامنی و اسپم هایی است که گزارشات Google Analytics را با لینک های ناخواسته و محتوی آلوده می کند. هدف اصلی هرزنامه ارجاع این است که ترافیک را به وب سایت های خود منتقل نماید تا آگهی های تبلیغاتی را به نمایش بگذارند یا نرم افزارهای مخرب را به سایت قربانی هدایت کنند - iphone garanti bankas. مانند اسپم ایمیل، ارجاعات زمان هدر رفتن و آزار دهنده است. با این حال، بر خلاف هرزنامه ایمیل، این ناراحتی ها قابل مشاهده نیست. این بدان معنی است که هرزنامه ارجاع در گزارش های GA جاسازی شده است. تاثیرات تحریف کننده داده ها به عنوان یک نتیجه از هرزنامه ارجاع به دست می آید.

Frank Abagnale، مدیر موفقیت مشتری Semalt ، در اینجا یک مساله عملی را در این زمینه توضیح می دهد.

تأثیرات ناخواسته هرزنامه ها

یکی از اثرات قابل توجه ترین تعداد بازدید از صفحه نمایش ترافیک، جلسات و بازدید کنندگان است. با این حال، اثر بسیار بیشتر از تعداد ترافیک است. به عنوان مثال، بازدیدکنندگان هرزنامه باعث بالا رفتن میزان بازدهی، عدم تبدیل و مشارکت کوچک می شوند. آنها "معیارهای موفقیت" را به سمت پایین می کشند. هر یك از معیارها، هر بار كه درصد یا نسبت عملكرد در نظر گرفته می شود، حاوی آشغال است.

هنگامی که "ترافیک ارجاع" در نظر گرفته می شود، مشکل مهم است، زیرا اثر اصلی از طریق منجر (ترافیک بازدید کنندگان) که از شرکت های ساختمانی، مشارکت و ارتباطات موقعیت مکانی در بحث های رسانه های اجتماعی دریافت می شود، تجربه می شود. این بدان معنی است که ارجاعات می توانند ترافیک ارزشمند باشند. با این حال، هرزنامه بیش از 50 درصد از تأثیر هرگونه تأثیر تورم را بر مشاهدات ارجاعی مشاهده می کند..این ارزیابی عملکرد ارجاع توسط یک بازاریاب اینترنتی را ارزیابی می کند.

فیلترهای مهم برای حذف اسپم ارجاع

برای حذف هرزنامه ارجاع، می توان از دو نوع فیلتر استفاده کرد. اول، نام میزبان فیلتر که اجازه می دهد نام دامنه خود را برای رانندگی داده ها به GA. در مرحله دوم، یک فیلتر Referral Source که رفرنس های هرزنامه را حذف می کند. برای حذف کامل هرزنامه ارجاع، این دو فیلتر مشاهده را می توان به داده های GA اعمال کرد. برای رسیدن به این فیلتراسیون، GA باید در GA باشد.

نام میزبان فیلتر

این به عنوان یک فیلتر ساده است که به GA می گوید برای به دست آوردن داده ها که از سایت وبسایت صاحب منقضی می شود، در نظر گرفته می شود. گزارش های شخص ثالث حذف می شوند در هنگام استفاده از این فیلتر، بازاریابان اینترنتی باید از "googleusercontent" مطلع باشند. این نام میزبان مورد استفاده Google است که بازدیدکنندگان از این موتور جستجوی ابزار شناخته شده به عنوان Google Translate در محتوای سایت یا یک صفحه وب استفاده می کنند. بنابراین، استفاده از "googleusercontent" در فیلد نام میزبان فیلتر می کند و اجازه می دهد که محتوای آن در گزارش GA نمایش داده شود.

منبع منبع ارجاع

بیشترین ارجاع دهنده آلاینده را حذف می کند. علاوه بر این، فیلتر منبع مرجع کاملا برای طیف گسترده ای از سایت ها کار می کند. با این حال، این فهرست قطعی نیست، زیرا سازمان های مختلف دارای اسپم های مجزا هستند که به وب سایت هایشان حمله می کنند. بنابراین، صاحبان سایت ها تشویق می شوند که این فیلتر را اعمال کنند و تاثیر آن را ارزیابی کنند. یک مورد مهم قبل از استفاده از این فیلتر، جمع آوری تمام اسپم ها و جدا کردن آنها در مجموعه گزارش (مشاهده) است. به این ترتیب، منابع ارجاع دقیق را می توان تحت نظارت قرار داد، از این رو ایجاد هر گونه غلط مثبت.

داده های تاریخی

فیلترها دارای تنظیمات برای حذف هرزنامه هستند. کاربران ممکن است بخواهند هرزنامه تاریخی جمع آوری شده را در Google Analytics حذف کنند. این کار به طور دائمی با استفاده از فیلترها به دست نمی آید. در عوض، یک بخش منحصر به فرد در هنگام مشاهده گزارش ها برای کمک به حذف هرزنامه های ارجاعی اخیر استفاده می شود.

November 29, 2017