Back to Question Center
0

متخصص Semalt در مورد چگونگی جلوگیری از هرزنامه ارجاع به علت آسیب زدن به تجزیه و تحلیل وب شما

1 answers:

تجزیه و تحلیل وب به عنوان مهم است در اندازه گیری فعالیت سایت کمک می کند. تجزیه و تحلیل جهانی دارای قابلیت بیشتری نسبت به Google Analytics قدیمی است و کاربران باید UA را بیشتر پیاده سازی کنند. با این حال، ناکامی در استفاده از UA این است که آن را دریافت بسیاری از اسپم ارجاع. این دلیل کافی برای ارتقا به آن نیست - r14 175 65. اگر کسی هرزنامه را متوقف نکند، می تواند به طور جدی روی تجزیه و تحلیل ها تاثیر بگذارد، به ویژه برای SMEs. لیزا میچل، مدیر موفقیت مشتری Semalt ، چگونگی غلبه بر این هرزنامه مزاحم را توضیح میدهد.

هرزنامه ارجاع

هرزنامه ارجاع به عنوان هر بازدید کننده غیر انسانی است که در گزارش تجزیه و تحلیل گزارش شده است. برای بررسی تمام دامنه ارجاع، گزارش گوگل آنالیت را باز کرده و همه ترافیک را از برگه اکتساب انتخاب کنید. ترافیک ارجاع نتیجه روبات ها و عنکبوت ها خزنده سایت است، یا روبات های ارسال کد به UA برای ایجاد سیاهههای مربوط به یک بازدید غیرممکن است.

چرا این یک مشکل است و چرا شما باید مراقبت

هرزنامه ارجاع در بازدید های اضافی به سایت که رخ نمی دهد پرتاب می کند. نتیجه این است که آن را با اطلاعات در تجزیه و تحلیل آشفته، و تصویر اشتباه در مورد عملکرد سایت ایجاد می کند. این باعث افزایش میزان بازدهی و نرخ تبدیل پایین می شود.

نقطه چیست و چرا آنها این کار را انجام می دهند؟

هدف پس از هرزنامه ارجاع این است که افراد ناشناس را به بازدید از سایت منبع مراجعه کنند. هنگامی که این URL ها در گزارش تجزیه و تحلیل نمایش داده می شوند، آنها کنجکاوی صاحب را هدف می گیرند تا بدانند که این محتوا چه محتوایی دارد که باعث ترافیک زیادی می شود. هرگز نباید یک سایت را که تشخیص داده است بازدید کند. سایت ها نسبتا بی ضرر هستند، زیرا آنها فقط به دنبال ترافیک آلی هستند و رتبه بندی جستجوی خود را افزایش می دهند. اما پس از آن دوباره، درست مثل هر گونه اسپم دیگر، آنها می توانند به یک سایت مخرب پیوند دهند و همین دلیل است که باید از آنها اجتناب کرد..

انواع اسپم ارجاع

قبل از تلاش برای متوقف کردن هرزنامه ارجاع، باید اشکال مختلف را که لازم است را درک کنید. آنها عمدتا دو هستند: خزنده هایی که از سایت بازدید می کنند و ربات هایی که فقط ارجاعات روحانی را ارسال می کنند. از آنجاییکه آنها به طور متفاوتی عمل می کنند، آنها را به گونه ای مقابله می کنند

خزنده

آنها خود را به عنوان وب سایت های قانونی مبدل می کنند و پیوندها را با هدف خزیدن سایت دنبال می کنند. آنها بیشتر به شکل برنامه ها می آیند و تلاش می کنند تا تمام سایت های موجود در صفحه را ببینند. خزنده های قانونی اطلاعاتی را پیدا می کنند که به استفاده آسانتر از اینترنت کمک می کند. خزنده های سایه تنها وب را خزیدن می کنند به طوری که آنها URL خود را ترک می کنند تا یک لینک به سایت خود ارسال کنند. این را با استفاده از فایل .httaccess یا تنظیم فیلتر دلخواه در Google Analytics غیرفعال کنید.

مراجعه به Ghost

اینها برنامه ها هستند اما متفاوت از خزنده ها به شیوه ای که آنها کار می کنند. یک پروتکل اندازه گیری در تجزیه و تحلیل جهانی وجود دارد که امکان سنجی و نظارت بر فعالیت های آفلاین را امکان پذیر می سازد. برخی از افراد با هدف مخرب از این استفاده می کنند و اطلاعات تصادفی را به شناسه های Google Analytics ارسال می کنند. آنها اطلاعاتی را که می توانند برای افزایش احتمال ابتلا به این بیماری به ارمغان بیاورند، پرتاب می کنند. اگر آنها موفق به دریافت یک ضربه، آن را به عنوان یک بازدید می پردازد و شامل منبع ارجاع برای اطمینان از اینکه برخی از مردم منبع را به سایت مرجع پیگیری می کند.

رویدادهای شبح

ائمه ربات های جدید اکنون اطلاعات رویداد Analytics را ارسال می کنند. برای دیدن اینکه آیا رویدادهای Ghost ظاهر می شوند، رویدادهای رفتار باز و حرکت به گزارش رویدادهای بالا. این یک تلاش برای جلب کاربران تازه کار برای تجزیه و تحلیل به بازدید از سایت خود

مبارزه با اسپم ارجاع

ویرایش فایل .htaccess برای Ghost Referrals و Ghost Events کار نمی کند. این دامنه ها را با استفاده از فیلترهای سفارشی یا بخش های دلخواه در Google Analytics فیلتر کنید.

فیلترها برای Ghost Referrers

تمرکز بر این واقعیت است که مرجان روح نمی دانند که چه چیزی در مورد وب سایت وجود دارد. نام میزبان چیزی است که بازدید کننده از آن برای رسیدن به سایت استفاده می کند..یک نسخه از نام میزبان سایت در گزارش Google Analytics نشان داده می شود. با این حال، ارجاعات روح به عنوان (تنظیم نشده) یا نام یک وب سایت فهرست. لیستی از نام های میزبان را با تنظیم یک محدوده زمانی مانند دو سال مشاهده کنید، روی فناوری، سپس شبکه کلیک کنید. بعد اصلی باید نام میزبان باشد. این نتایج از تمام نام های میزبان که در طول دو سال گذشته از سایت بازدید کرده اند، بازمی گرداند.

تنظیم فیلتر

یک لیست از تمام نام های میزبان که می خواهید اجازه دهید را تنظیم کنید. سپس Google Analytics را باز کنید، به قسمت مدیریت بروید و در زیر مشاهده، روی Filters کلیک کنید. یک فیلتر جدید ایجاد کنید و آن را به عنوان نام جدیدی مانند «میزبان معتبر» و در قسمت Filter type قرار دهید، آن را در سفارشی قرار دهید. انتخاب را انتخاب کنید و نام میزبان را در فیلد فیلد انتخاب کنید. تمام میزبان های مجاز را وارد کنید که هر یک از آنها توسط نوار عمودی جدا شده است. فیلتر را ذخیره کنید و علامت کادر حساس را خالی بگذارید

هنگام انجام این همه، مطمئن شوید که یک فیلتر جداگانه به عنوان نمایش تست با داده های منبع و برای مقاصد مقایسه داشته باشید.

فیلتر برای خردل

خزنده ها را به لیست اضافه کنید که می خواهید آن را حذف کنید. این همان روشی است که به عنوان Referrers Ghost مطرح می شود. تنها تفاوت این است که به جای "شامل"، انتخاب کنید که منبع کمپین در فیلتر فیلد را حذف کنید. فهرست خزنده ها را با یک نوار عمودی جدا کنید

شناسایی خزنده

آنها جلسات خود را با 100٪ میزان جست و جو و یک صفحه در هر جلسه ثبت می کنند. آنها 100٪ کاربران جدید را نشان می دهند.

فیلترها در مقابل بخش

فیلترها اطلاعات دیگر را به طور کامل از دیدگاه خاص نگهداری می کنند. این فقط از تاریخ ایجاد به سمت آینده کار می کند. تجزیه و تحلیل داده های قدیمی نیاز به استفاده از بخش ها دارد

November 29, 2017