Back to Question Center
0

بوتنت یا Ransomware. چه بدی بزرگی برای کامپیوتر شماست؟ - ؛ فقط سمیرت بپرس

1 answers:

امروزه ransomware یکی از بزرگترین تهدیدهای امنیتی اینترنت است. به تازگی، حمله WannaCryptor که بر 350،000 کامپیوتر تاثیر گذاشت، میلیون ها بازدید از کاربران اینترنت و نمایندگان امنیتی را جذب کرد. تقریبا به نظر می رسید بزرگترین تهدیدی است که امروز با آن مواجه هستیم. با این حال، کاربران اینترنت امروز با یک معضل خطرناک مواجه می شوند و این ها بوت نت هستند

در حالی که حملات ransomware واقعا دردناک هستند، آنها حداقل قابل مشاهده هستند. Botnet ها اثرات فاجعه بار خود را به شیوه ای پنهان باز می کنند. این نرم افزار مخرب می تواند بیش از میلیون ها کامپیوتر و سایر دستگاه ها در یک شبکه را کنترل کند

Frank Abagnale، Semalt مدیر موفقیت مشتری، می گوید که FBI برآورد کرده است که حدود 500 میلیون کامپیوتر در هر سال آلوده می شوند - autoremonditã¶ã¶kojad tallinnas. یک ماشین آلوده به طیف وسیعی از تهدیدات امنیتی دیگر قرار دارد. به عنوان مثال، آن را می توان توسط ransomware رمزگذاری شده و تبدیل به یک ابزار مناسب برای توزیع بدافزار از نوع دیگری. مجرمان سایبری به راحتی می توانند بات نت را برای توزیع هرزنامه آموزش دهند و میزان موفقیت تقریبا 100٪ باشد. همه این اتفاق می افتد در حالی که صاحبان کامپیوتر ها از آنچه که در حال وقوع است اطلاع ندارند. بعضی از کارشناسان استدلال می کنند که بوت نت ها توانایی فریب اینترنت را دارند

چرا باید botnets ها بیش از ransomware نگران باشند

دلایل زیادی وجود دارد که botnet ها تهدید بیشتری نسبت به ransomware دارند. همچنان که نامرئی است، اثرات بوت نت گسترده است. آنها می توانند یک رایانه آلوده را برای فرستادن هرزنامه و دیگر رانوموآر به رایانه های دیگر یا انجام انکار سرویس (DOS) حمل کنند. آنها همچنین می توانند برای تقلب شبکه ها مورد استفاده قرار گیرند. هر کس باید در مورد این تهدید نگران باشد، با توجه به اینکه 50 تا 70 درصد از ترافیک ایمیل معمولا اسپم شده است. در میان تمام ایمیل های ضمیمه های مخرب، 85 درصد با رنجور نرم افزار ارتباط دارند..

صاحب یک کامپیوتر آلوده با جنبه های مختلف خطرات امنیتی مواجه است. جنایتکاران می توانند تمام اطلاعات خود را در ایمیل های شما و حساب های رسانه های اجتماعی برداشت کنند. برخی از این اطلاعات را در حالی که دیگران از آن برای اهداف مخرب مانند سرقت از حساب بانکی قربانی استفاده می کنند، به فروش می رسانند.

طرح سرمایه گذاری بتنی تغییر کرده است

قبلا، اپراتورهای بوتنت به طور عمده به توزیع هرزنامه برای کسب درآمد بستگی داشت. Botnet های بزرگ مانند Marina می توانند بیش از 90 میلیارد اسپم در روز ارسال کنند. اما مقامات و اپراتورهای امنیتی به زودی با بوت نت های بزرگ روبرو می شوند و در نهایت اکثریت آنها را از بین می برند.

نوآوری در جهان جرایم سایبری، مدل های باتنت مقاوم تر را به ارمغان آورده است. آنها اکنون از مدل P2P (Peer to Peer) استفاده می کنند. با توجه به معماری مدل های P2P، ربات ها هر دو به عنوان یک سرور و به عنوان یک مشتری عمل می کنند. آنها می توانند دستورات را ارسال و دریافت کنند، و این به جلوگیری از خرابی کمک می کند.

سایر انواع رباتها، به غیر از رایانه ها، نیز به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند. این سرویس دهنده ها و دستگاه های موجود در اینترنت اشیا (IoT) هستند.

مجرمان در حال استفاده از قدرت نسبتا بزرگتر و سریعتر اینترنت برای استفاده از ترافیک و توزیع هرزنامه هستند. دستگاه های IOT به طور کلی به طور نامناسب امن نیستند، و این باعث می شود که شکار شان برای بوت نت ها آسان باشد. طیف وسیعی از وظایف را می توان با استفاده از این موارد، از جمله حملات DDOS انجام داد. با توجه به رشد فوق العاده IoT، افزایش فعالیت بوت در دستگاه های IoT بسیار خطرناک است. پیش بینی می شود که تا سال 2020 تعداد دستگاه ها در رده ی IOT به 20.8 میلیون نفر برسد.

احتمال دارد که رایانه ها، سرورها و «چیزها» بیشتر از بوت نت ها به بردگی برسد اگر مصرف کنندگان و سازمان ها بر روی ابزار و مکانیزم های مناسب دفاعی نباشند. برای جلوگیری از آسیب زدن به شبکه های بتنی، آموزش امنیت کلید است. هنگامی که مردم از تهدید آگاه هستند، پیاده سازی ابزارها و راه حل های پایه و ابزار شبکه، موفقیت بیشتری به دست خواهد آورد. فروشنده های راه حل امنیتی اینترنت در حال حاضر ارائه محافظت از بوت نت هستند که به شناسایی ارتباطات مشکوک اپراتورهای ربات کمک می کند.

November 29, 2017