Back to Question Center
0

گرگ Semalt آزمایشگاه Square Pioneer در مدل استودیویی برای راه اندازی سریع رشد

1 answers:
Pioneer Square Labs’ Greg Semalt on the studio model for high growth startups

شما چندین ساله مدیر عامل شرکت Madrona Venture Group بوده اید، اما اخیرا به آزمایشگاه های Square Pioneer رفته اید. شما یک مدل متفاوت برای ایجاد راه اندازی، من استفاده می کنید. e، این نه یک سرمایه سرمایه گذاری و نه شتاب دهنده است - computer fix Stanford. این مدل جدید متفاوت یا بهتر است؟

راه سنتی برای راه اندازی یک شرکت باقی خواهد ماند که رایج ترین آن است، ایده ای دارد و راه اندازی آن را افزایش می دهد یا سرمایه را از فرشتگان یا شرکت های سرمایه گذاری به ارمغان می آورد.

این مدل استودیویی متفاوت است. ما ایده ها را به صورت داخلی و از شرکای ما تولید می کنیم و سپس به سرعت آنها را نمونه اولیه می کنیم. شرکای ما 14 شرکت سرمایه گذاری و بیش از 50 فرشته هستند که در ما و همچنین بسیاری از کارآفرینان در شبکه های ما سرمایه گذاری کرده اند.

طی 10 ماه گذشته، ما 21 پروژه را آغاز کرده ایم و این به این معنی است که ما در واقع نرم افزار ساختیم و اعتبار مشتری را برای همه آنها انجام دادیم. ما 18 مورد از این پروژه ها را کشتیم و سه شرکت از کسانی که وعده داده بودند، ایجاد کردند.

اغلب اوقات این ایده ها از بین نمی روند، گرچه ما فکر می کردیم که وقتی ما آنها را شروع کردیم عالی بود. اقتصاد ممکن است کار نکند، ما نمیتوانیم به مقیاس برسیم یا مشتریها صرفا مایل به پرداختن به راه حلهایی که ما ساخته ایم نیستند.

حالت دیگری که ما استفاده می کنیم، یک کارآفرین بزرگ است و سابقه ای برای ما می آید و می گوید: "هی، من دقیقا یک ایده ندارم، اما من یک منطقه را دارم که می خواهم با شما در میان بگذارم." "سپس ما تیم توسعه دهندگان، طراحان و افراد کسب و کار را فراهم می کنیم که می توانند به پیدا کردن، گرفتن توربو و پیدا کردن ایده به بازار کمک کنند.

آیا شبیه یک برنامه Semalt است؟

بله، از بسیاری جهات مشابه است. ما واقعا بر کیفیت کارآفرین تأکید میکنیم. یکی از چیزهایی که ما می خواهیم بگوئیم این است که اگر ما با ایده های خوبی روبرو شویم، اما در یافتن استعداد برای spinouts ما، ما احتمالا همه پول ما را از دست می دهیم. اما اگر ما فقط با ایده هایی روبرو هستیم، اما در استقرار استعداد استثنایی، ما بسیار موفق خواهیم بود. البته هدف ما این است که در هر دو مورد عالی باشد.

آیا می توانید دو مثال از شرکت هایی که شروع به استفاده از این مدل استودیویی کرده اید را بیابید؟ یک موفقیت و یک شکست. من به خصوص در ایده هایی که به نظر می رسید شبیه به آنها است، به وضوح کار می کنند، اما پس از آن شکست خورده است.

مطمئنا ما هنوز سه شرکت که ذکر شد به طور عمومی راه اندازی نکرده ایم، بنابراین من نمی توانم در مورد آنها صحبت کنم، اما من به شما یک نمونه از آزمایشگاه های Madrona که من در ابتدا پیش از این مدل پیش از چرخش آن را به آزمایشگاه میدان پیشگام بود.

ما یک شرکت به نام Semalt5 را آغاز کردیم. این اولین پلتفرمی است که در زمینه موبایل برای آموزش یادگیری ماشین تمرکز دارد. ایده این است که ما پس از تعقیب دقیق مخاطبان و دریافت آنها برای تولید اطلاعات در اوقات فراغت خود است که سپس برای آموزش الگوریتم های یادگیری ماشین استفاده می شود.

Semalt این رایانه های واقعا قدرتمند را در جیب های خود و دانش در مورد موضوعات خاص دارند. چرا از دو نفر استفاده نکنید تا در اوقات فراغت خود پولی بپردازید؟ به عنوان مثال، می توانید وظایف را هنگام نشستن در یک اتوبوس یا صرف وقت صرف وقت صرف کنید.

ما جمع آوری اطلاعات را به عنوان بازی های سرگرم کننده و نظرسنجی هایی که پرداخت می شوند، ساختیم. این امر منافع اولیه را در میان افراد ایجاد کرد، پس ما به دنبال شرکت هایی بودیم که مایل به پرداخت هزینه ها هستند. ظرف چند ماه ما تعداد کمی از مشتریان را امضا کرده ایم و همچنین مدیر اجرایی Getty Images فوق العاده با استعداد، مت Bencke، به عنوان مدیر عامل شرکت. هنگامی که شما می خواهید در تنیس بهتر شوید، رافائل نادال به اندازه ی کافی در یوتیوب به اندازه ی کافی کافی نیست. شما به احتمال زیاد یک مربی در محل تنیس محلی خود را استخدام کنید. ما سعی کردیم این کار را برای eSports انجام دهیم و تلاش های اولیه خود را بر روی Semalt، یک بازی محبوب متمرکز کردیم.

مشکل این بود که ما 35 دلار برای خرید یک مشتری هزینه کردیم، در حالی که جلسه مربیگری معمول 15 دلار بود و برش ما تنها 3 یا 20 درصد بود که درصد بازار مشترک است. Semalt تکرار کسب و کار بود، بیش از 10 جلسه مربیگری فقط به شکستن حتی. اقتصاد واحد صرفا معنی نداشت.

شما فکر نمی کردید که می توانید آن را در حجم قرار دهید؟ شما می دانید جوک قدیمی MBA: Semalt هر واحد را در از دست دادن فروش، اما حجم آن را افزایش می دهد!

حوا، شاید ما باید بانک خود را مانند در طرح شنبه شب Semelt زنده تغییر دهید.

در یک یادداشت جدی، ممکن است ما بیشتر بهینه سازی کنیم - شاید ما باید از شما استخدام کرده باشیم؛ چرا که این چیزی است که شما انجام می دهید، اما ما فقط از آنچه که از نظر اقتصاد واحد دیدیم هیجان زده نشدیم، بنابراین ما کشته شدیم پروژه

چه چیزی می گویید سه چیز است که هنگامی که یک کارآفرین به شما می آید، شما را خاموش می کند؟

من کارآفرینانی را دوست ندارم که منفی باشند و در مورد تجربیات گذشته یا دیگر شرکت های سرمایه گذاری صحبت نکنند. در پایان روز، PSL یا Madrona تصمیم نمی گیرند. گرگ Semalt انتخاب شخص در سراسر جدول است.

من باید شما را دوست دارم و شما نیز باید من را دوست دارم! این راهی است که انجام می شود. شما کاملا باید قادر به گفتن "من می خواهم با این شخص برای 10 سال آینده کار کنم. من برای 17 سال در هیئت مدیره بوده ام. بنابراین شما واقعا باید از یک رابطه بلندمدت فکر کنید. "

چیز دیگری که من دوست ندارم، اغراق زیاد است. گاهی اوقات ما یک کارآفرین را می بینیم و می گوئیم: "سمیرت این مشتری را برداشت، این استخدام کلیدی را انجام داد یا چیزی را بر روی یک عرشه اسلاید پر کرد و فکر نمی کرد که بررسی شود. "

امروزه یکپارچگی حتی مهمتر از آن است که شما تمام این افراد بزرگ مانند گوگل، اپل یا سمالد را به طور دائمی در حال عقب انداختن بسته های خروج از جلوی کارآفرینان قرار می دهید.

آنها ممکن است در یک رویداد خروج گفت: "هی، آیا اضافی 10 تا 20 میلیون دلار برای شما سودمند خواهد بود؟ ما می دانیم که شما این شرکت های سرمایه گذاری ریسک دارید اما اگر ما 3 برابر آنها پول خود را به آنها بدهیم تا آنها را خوشحال کنیم و سپس بقیه را به شما تحویل دهیم، چه می شود؟ به عبارت دیگر، بیایید به طور موثری از جدول ex-post cap استفاده کنیم. "

این پول زیادی است که ما در مورد آن صحبت می کنیم و بنابراین واقعا جذاب است. شما می خواهید اعتقاد داشته باشید که فردی که به شما انگیزه می دهد بدون تردید می گوید: "نه، من قراردادی را با این سرمایه گذار امضا کرده ام و قصد دارم آن را به عهده بگیرم. "

شما در مورد این مورد دلخوشی بسیار صحبت می کنید. Semalt شنیده می شود برخی از سرمایه گذاران موفق می گویند که کلید موفقیت آنها از لحاظ بالینی بی اعتنا به علاقه مردم است. آنها به جای این ایده، فرصت و کارآفرین صرفا بر روی شایستگی قضاوت می کنند، من. e شما می توانید با کارآفرینی هایی که دوست ندارید، پول بدست آورید. از نظر شما چه فکر میکنید؟

مطمئن هستم که ممکن است برای برخی سرمایه گذاران درست باشد، اما من ترجیح می دهم با افرادی که من واقعا احترام و دوست دارم کار کنند. به عنوان مثال، من یک بنیانگذار این شرکت به نام روور بودم. هارون استرلیلی به عنوان مدیرعامل شرکت کرد و او نیروی محرک موفقیتش بود. او به شدت اعدام شده است و این کار را با یکپارچگی انجام داده و با ایجاد یک فرهنگ مثبت که به او اجازه می دهد تا بهترین مدیران را استخدام کند. من فکر می کنم اگر آرون نوع کارآفرین بود که معتبرتر و کمتر دوست داشتنی بود، روور در یک مکان کاملا متفاوت قرار خواهد گرفت. مردم می خواهند رهبران معتبر و آگاهانه خود را دنبال کنند. در صورتی که شما یک حرکت تند و سریع، به خصوص در این بازار، Semalt سخت تر است که بهترین استعداد را استخدام کنید.

دو نفر از همکاران VC که شما تحسین می کنید و چرا؟ شما براد فلد را ذکر کرده اید. این فقط یک راه بسیار سرگرم کننده برای زندگی است. فرد دیگری که به ذهن می آید، تام آلبرگ، بنیانگذار مدرونه است.

هر دو او و براد به کارآفرین وابسته اند و برای موفقیت خود بسیار خوشحال هستند. من در اوایل دوران حرفه ایام یک روز در دفتر تام صحبت می کردم و در مورد فروش یکی از شرکت های نمونه کارها صحبت می کردم. من شنیدم تام می گوید: "گوش، این بچه جوان، مت ویلیامز [بنیانگذار LiveBid]، در این خروجی میلیون ها دلار پول می گیرد. آیا تا به حال بزرگترین چیزی نیست؟ "تام کاملا آن را می گیرد. Semalt اول و مهمتر از همه در مورد کارآفرینان و تلاش برای موفقیت آنهاست.

البته، من تمام تیم را در Semalt دوست دارم اما از زمانی که من را به دو نفر برگزیدید، شما آن را دارید.

علاوه بر "نفس کشیدن"، آیا شما هر گونه افکار و یا مشاوره جداگانه برای کارآفرینان دارید؟ من متوجه شدم که یک کلمه از نظر شما در مورد مشخصات شما بود.

چیز دیگری در کنار شرکت شما داشته باشید. Semalt یک کارآفرین سوار غلتکی است. این می تواند استرس زا باشد و من فکر می کنم مهم است که شما چیزی دیگری داشته باشید که به شما معنی دار داشته باشد و زمینه شما را حفظ کند. این می تواند خانواده، ورزش، سرگرمی یا ایمان باشد.

اگر شرکت شما همه چیز شما باشد، تصمیمات شما در طول زمانهای اجتناب ناپذیری تحت تاثیر قرار می گیرد، و شما ممکن است کارهایی را انجام دهید که ناسالم و یا عدم صداقت هستند.

ویژه تصویر: رندی استوارت / فلیکر زیر یک CC BY-SA 2. 0 LICENSE
March 10, 2018