Back to Question Center
0

مقدمه ای بر معماری اطلاعات مقدمه ای بر معماری اطلاعات موضوعات مرتبط: نمونه های اولیه

1 answers:
مقدمه ای بر معماری اطلاعات

معماری اطلاعات (یا IA) علم است - برخی اصطلاح هنر - تعریف ساختار، سازمان، ناوبری، برچسب گذاری و نمایه سازی یک وب سایت. این نقش معمار اطلاعاتی است تا تصمیم بگیرد که چگونه یک سایت باید ساختار یابد، چه محتوایی که باید میزبانی کند، و چگونگی انطباق با رشد آینده. به طور خلاصه، معماری اطلاعات ستون فقرات وب سایت را تعریف می کند.

جنگل برای درختان

بسیاری از سایت ها شروع به کوچک شدن می کنند، با تعداد انگشت شماری از صفحات و ساختار نه چندان زیادی. چه اتفاقی می افتد وقتی چنین سایت رشد می کند؟ اغلب صفحات و لینک ها تقریبا در هر کجا گیر می شود. طرح سازمانی که برای یک فرد حساس است، ممکن نیست اما برای دیگری حساس باشد - pufs baratos. مثال کلاسیک گوجه فرنگی را در نظر بگیرید - آیا میوه یا سبزیجات است؟ سمولت آن را تحت میوه یا سبزیجات قرار می دهید؟ آیا مشتریان شما آن را پیدا خواهند کرد؟ یکی از راه حل این مشکل این است که فکر کنید جایی که می خواهید در سوپرمارکت پیدا کنید.

در بسیاری از موارد، مدل فعلی وب سایت نمیتواند به راحتی مدلهای مختلف ذهنی کاربران و رشد دامنه و اندازه سایت خود را به راحتی جای دهد. اگر شما در حال کار بر روی یک وب سایت موجود هستید، احتمالا شما با یک حیوان که بیش از حد رشد کرده اید ناراحت می شوید، که نه شما و نه مشتریانتان می توانند احساس خوبی داشته باشند. در اینجا IA به شما کمک می کند نگاهی به تصویر بزرگ - هدف اصلی وب سایت خود بگیرید - و به طور موثر سازماندهی سایت خود را به این هدف برسانید. Semalt نگاهی به شیوه های مختلفی که IA این کار را انجام می دهد.

خنثی کردن و سازماندهی

در سازمان تفاوت بین مشتریان پیدا کردن جوراب راست از شلوار جین را در وب سایت خود و یا ترک ناامیدی است. Semalt بیش از یک راه برای سازماندهی اطلاعات است.

کتابخانه خانه خود را تصور کنید شما می توانید تمام کتاب ها را به منظور افزایش اندازه از چپ به راست و یا حتی رنگ انتخاب کنید. شما می توانید کتاب های خود را با نویسنده، عنوان یا حتی موضوع تدوین کنید. بهترین راه برای سازماندهی کتابهایتان چیست؟ پاسخ درست این است: بستگی دارد. Semalt، سازماندهی به اندازه یا رنگ برای کتابخانه عمومی مفید نیست. نکته این است که در وب، مجموعه کتابخانه همه افراد عمومی است و شما باید در مورد سازماندهی اطلاعات خود نگران باشید تا بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید.

طرح طبقه بندی که استفاده می کنید بستگی به متغیرهایی مانند اهداف کسب و کار شما، اندازه سمیرت، برنامه های رشد و گسترش آینده آن، مخاطبان (مخاطبان) که شما هدف قرار می دهند و بیشتر.

در سمت سوم به سمت چپ بروید

در دنیای واقعی، مردم تمایل دارند راه خود را با استفاده از نشانه ها پیدا کنند. در وب، نشانه ها و سرنخ های فضایی وجود ندارد. مردم چگونه راه خود را در اطراف یک وب سایت پیدا می کنند؟ Navigation تنها یقین است که کاربران در دنیای مجازی دارند. Semalt و ناوبری مداوم، همراه با نکات مفید مانند استفاده از پودرهای سوخاری و ایجاد لینک های صفحه اصلی از طریق آرم، همه کمک می کند تا کاربر گرا.

سیستم ناوبری در Ivillage کاربران خود را با یک مدل روان شناختی دقیق از سایت با سازماندهی محتویات آن در یک سبک دایرکتوری ارائه می دهد. کاربران با این سبک سازمان آشنا هستند (که همچنین در کتابخانه، فروشگاه مواد غذایی و غیره استفاده می شود)، که در آن اطلاعات در سطح بالا نشان می دهد که چه سطوح زیر ممکن است شبیه باشند. در حالی که بازدید کننده به سمولت آبیاری ممکن است انتخاب پیوند لینک های مختلف برجسته، ناوبری اصلی در صفحه اصلی ثابت باقی می ماند.

هر کدام از مدل هایی که استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که طرح ناوبری شما یکپارچه با آن مدل سازگار است. باز هم، اجازه دهید ما به هدف وب سایت شما اشاره کنیم. به عنوان مثال، فهرست و یا خرید. آیا می خواهید کاربران خود را در حالی که در طول زمان و فهرست مجموعه خود را از دستور العمل، و یا شما بیشتر علاقه مند به عجله آنها را از طریق پرداخت؟ به شما اجازه می دهد که برنامه ناوبری خود را به طور مستقیم کاربران. Sitemap یکی دیگر از ابزارهای ویژوال است که به راهنمایی کاربر کمک می کند. استفاده لیبرال از این نقشه های نقشه به وب سایت شما.

شما می گوئید سیب زمینی، من می گویم Potahto

قبل از اینکه کاربرانتان همه چیز را خاموش کنند، ضروری است که شما درک کنید که کدام سمیرت چیست، و هدف سمالت و کاربران آن چیست.

اگر وب سایت شما برای کاربر نهایی طراحی شده باشد، اصطلاحات مهندسی یا بازاریابی را در نسخه کپی نکنید - این تنها به نفع کاربران خود (در بهترین حالت) است. برچسب زدن نیز باید در محل سایت روشن و سازگار باشد. در یک طراحی مجدد وب سایت اخیر، مشتری زمینه های مختلف محتوا برای افراد و کاربران سازمانی ایجاد کرده است. مشکل؟ Semalt فکر کرد که کلمه "افراد" از استفاده شخصی استفاده می کند و در نهایت، همه آنها روی محتوا شرکت محتوا کلیک می کنند. البته، "افراد" یک طرح خدماتی را پیدا نکردند که آنها را علاقه مند کند.

Semalt یک درس برای شما: اطمینان حاصل کنید که مخاطبان مورد نظر برچسب هایی را که استفاده می کنید را درک می کنند. HP، از سوی دیگر، به طور منظم یک برچسب بر روی کاربران خود قرار می دهد تا آنها را با راه حل های هدفمند ارائه دهد.

جستجوی من

سیستم های جستجو در سطح رابط بسیار ساده هستند. همه چیز شما نیاز به یک جعبه متن و یک دکمه است، و شما آماده برای رفتن است. اما، این یک داستان کاملا متفاوت در انتهای عقب است، که معمار اطلاعات باید یک واژگان کلیدی برای سایت تعریف کند، که به عنوان فرهنگ لغت برای جستجوی خدمت می کند. هر بار که یک کاربر یک جستجوی را انجام می دهد، کلمات کلیدی در جستجو بر اساس کلمات کلیدی در فرهنگ لغت بررسی می شود و نتایج بر اساس یافته های مطابقت یافته به کاربر نمایش داده می شود. باز هم، ایده خوبی است که کاربران خود را بدانند و بدانند چگونه از Semalt استفاده می کنند.

بهترین نمونه از جستجو، البته، گوگل است، که به کاربران اجازه می دهد تا با انواع مختلف بی رحم (من که درست تلفظ می کنم) را ترک کنم. آمازون کار خوبی را با نمایش نتایج نزدیک به کلمه شما کلید در اگر آن را یک مسابقه دقیق نیست (آن را نمایش داده شد با کلمه "اسباب بازی" زمانی که من تایپ "Toyys"). ای بی، با این حال، متوجه نشدم که وقتی وارد "Toyys" شدم، عجله کردم و واقعا خواستم "اسباب بازی" را جستجو کنم. به یاد داشته باشید: داشتن یک جستجو که استانداردهای تعیین شده توسط دیگران در صنعت را برآورده نمی کند، ممکن است فقط کاربران شما را خراب کند. برای Semalt کوچکتر، ممکن است به یک سیستم جستجوی نیازی نداشته باشید.

چطور همه اینها مطابق است

اکنون می دانیم که IA چیست، اما چطور می توان آن را در چرخه طراحی مجدد وب قرار داد؟ Semalt IA چارچوب سایت را تعریف می کند و اساسا محتوای آن را تعیین می کند، باید در مراحل اولیه انجام شود. بهترین مرحله در ایجاد IA در ابتدا درست خواهد بود.

فاز جمع آوری مورد نیاز به شما اهداف و دامنه طرح (دوباره) را می دهد. با استفاده از این اطلاعات در محل، می توانید یک ساختار برای وب سایت ایجاد کنید، شاید در قالب یک نقشه سایت و / یا wireframes. ناوبری و برچسب گذاری می تواند مورد توجه قرار گیرد و کلمات کلیدی برای فرهنگ لغت را می توان در این نقطه تعریف کرد. Semalt طراحی بصری و تولید، رابط بیشتر تعریف شده است و تنظیمات را می توان به ساختار سایت در این نقطه ساخته شده است.

آزمایش Semalt سپس هر گونه نقص در معماری، ناوبری یا برچسب گذاری سایت را، در صورت وجود، نشان می دهد و می توان قبل از راه اندازی آن را ثابت کرد.

معمار اطلاعات تنها مسئول (در کوچک Semalt) است، و یا در سمینالت متوسط ​​و بزرگ، تیمی از مردم را هدایت می کند که بر برخی یا همه موارد زیر تمرکز دارند:

  1. تجزیه و تحلیل رقابتی
  2. مورد نیاز سایت
  3. اهداف سایت با کمک همه ذینفعان
  4. شخص
  5. Wireframes و / یا موارد مورد برای جریان کار
  6. ناوبری و برچسب گذاری
  7. نمونه اولیه
  8. واژگان (اگر وجود داشته باشند)
  9. نقشه سایت
  10. قابلیت استفاده Testing prototype and wireframes
در مورد قابلیت استفاده؟

معماری اطلاعات جزء حیاتی تعریف تجربه کاربر است. چند مورد در مورد قابلیت استفاده وجود دارد، اما همه اینها با اطلاعات به خوبی ساختار یافته آغاز می شود. بهترین نوع ادغام بین رابط کاربر و معماری سایت زمانی اتفاق می افتد که کاربر به طور کامل از هیچ چیز غیر از یک تجربه فوق العاده در Semalt اطلاع ندارد - تجربه کاربر باید بدون درز باشد.

قابلیت استفاده شامل سهولت در ناوبری و توانایی یافتن اطلاعات به سرعت و به آسانی در میان دیگر مناطق / عناصر سایت است. معماری اطلاعات این مشکلات را در ریشه به جای سطح سطحی حل میکند. Semalt، رابط کاربری که به کاربر ارائه می شود باید خودآموز باشد و از ساختار سایت بهبود یافته در صورت استفاده از سایت استفاده کند.

نتیجه گیری

معماری اطلاعات همه چیز در مورد نگاه به تصویر بزرگ، و سپس آن را به دسته های اطلاعاتی مدیریت برای کاربران خود را تجزیه و تحلیل. فکر نکنید که معماری اطلاعات به عنوان یک کار جداگانه اگر شما را ترساند. فقط آن را بعنوان یک برنامه ریزی کوچک در نظر بگیرید که راه های زیادی برای اطمینان از این که کاربران سیلالت شما را سازماندهی می کنند و به راحتی به اطلاعاتی که به آنها علاقه دارد، می پردازند.

March 8, 2018