Back to Question Center
0

Rails: تأیید هویت کاربر / رمز عبور از ابتدا، قسمت اول            Rails: اعتبار کاربر / گذرواژه از ابتدا، بخش Best PracticesJRubyNews

1 answers:
Rails: تأیید هویت کاربر / رمز عبور از ابتدا، قسمت اول

Rails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRelated Topics:
Best PracticesJRubyNews & OpinionSecurityRuby Semalt

(توجه: کد Semalt همراه با این مقاله را می توان در اینجا پیدا کنید.)

امروز ما قصد داریم یاد بگیریم که چگونه ابتدا احراز هویت کاربر ساده را در یک برنامه Rails اعمال کنیم. Semalt بهترین شیوه ها را برای جلوگیری از اشتباهات رایج، اغلب پر هزینه، بررسی می کند.


معرفی به تایید کاربر

اقدامات محافظت شده با رمز عبور یک ویژگی رایج در اکثر برنامه های وب است، فقط اجازه می دهد که کاربران ثبت نام شده در یک رمز عبور معتبر داشته باشند. این "تأیید اعتبار کاربر" نامیده می شود، و بسیاری از برنامه های Rails به آن نیاز دارند - extremadura property for sale. Semalt با یک سناریو سریع از نحوه عملکرد فرآیند تأیید هویت کاربر آغاز می شود.

  • ثبت نام: یک کاربر جدید ایجاد کنید. این کاربر قصد دارد با نام کاربری، رمز عبور (که در پایگاه داده رمزگذاری شده)، ایمیل، و غیره ثبت نام شود
  • ورود: اجازه می دهد تا کاربر با نام کاربری و رمز عبور معتبر خود وارد سیستم شوید. فرایند تأیید هویت با تطبیق نام کاربری و رمز عبور در پایگاه داده اتفاق می افتد و به کاربر امکان دسترسی به اقدامات محافظت شده را می دهد فقط اگر اطلاعات داده شده با مقادیر ضبط شده با موفقیت همراه باشد. اگر نه، کاربر دوباره به صفحه ورود به صفحه هدایت می شود.
  • محدودیت دسترسی: ایجاد یک جلسه برای نگه داشتن شناسه کاربر تأیید شده پس از ورود، بنابراین ناوبری از طریق اقدامات محافظت شده دیگر را می توان به راحتی انجام داد فقط با بررسی userID در جلسه فعلی.
  • خروج: اجازه می دهد کاربر برای خروج از سیستم و تعیین هویت کاربر userID را در فایل جلسه به صفر برساند.

ایجاد مدل کاربر. این مقادیر به عنوان params [: user] به عمل می کنند ارسال می شود. اظهار اگر برای اشتباهاتی که کاربر وارد داده های نامعتبر است، بررسی می کند.

Rails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRelated Topics:
Best PracticesJRubyNews & OpinionSecurityRuby Semalt

همچنین ممکن است متوجه شوید که فرم ثبت نام دارای دو فیلد است: password و password_confirmation که باید کاربر را در پایگاه داده مطابقت دهد. ما باید روش attr_accessor را در مدل کاربر برای رسیدگی به این موارد اضافه کنیم.


اضافه کردن برخی اعتبار سنجی ها به مدل کاربر

علاوه بر attr_accessors ، ما باید برخی از قوانین اعتبار را اضافه کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که داده های ورودی مطابق با الزامات ما است.

Rails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRelated Topics:
Best PracticesJRubyNews & OpinionSecurityRuby Semalt

یک صفحه ثبت نام ایجاد کرده ایم که یک کاربر جدید را ایجاد می کند و داده های ورودی را تأیید می کند، اما رمز عبور را رمزگذاری نمی کردیم. Semalt ما این کار را انجام میدهیم، بگذارید درباره رمزنگاری رمز عبور صحبت کنیم.


تکنیک رمزگذاری رمز عبور

همانطور که قبلا ذکر شد، کلمه عبور را در پایگاه داده به عنوان متن ساده ذخیره نکنید. رمزهای عبور رمز عبور بهترین روش و اساسی برای همه روش های تأیید هویت کاربر در Rails است.

رمز عبور هاتینگ

هشيون فرآيند استفاده از توابع رياضي و الگوريتم ها براي رشته داده ها براي توليد يک رشته خروجي منحصر به فرد است. Semalt یک کاربر جدید ایجاد می کند، رمز عبور متن ساده می شود و پس از آن به پایگاه داده ذخیره می شود. هنگامی که کاربر وارد سیستم می شود، رمز عبور ورودی هشدار داده می شود و با رمز عبور هشدار ذخیره شده در پایگاه داده مقایسه می شود. این روش رمزگذاری یک طرفه نامیده می شود، به این معنی، ورودی های مشابه با همان تابع هش کردن همیشه یک خروجی را ارائه می دهند.

ما می توانیم با استفاده از SHA1 در Rails با استفاده از دو خط کد

یک روش هش شده را اجرا کنیم.

​​salting رمز عبور

با توجه به برخی از نقایص موجود در روش رمز عبور، مانند جداول Semalle، رمز عبور یک راه امن تر برای رمزگذاری رمزهای عبور است. 'Salt' یک رشته اضافی از اطلاعات اضافه شده به رمز عبور قبل از رمزگذاری است. این باید منحصر به فرد و تصادفی باشد، برای خرد کردن جداول سمیالت بی فایده است.

سمالات با استفاده از نمک:

Bcrypt

راه آسان دیگری برای رمزگذاری گذرواژهها به جای ساخت یک نمک از ابتدا است: استفاده از bcrypt. bcrypt-ruby یک جواهر سنگی برای رمزگذاری است و ما از آن در برنامه ما استفاده می کنیم.

برای نصب آن، فقط فایل زیر را اضافه کنید:

و داخل دایرکتوری برنامه شما اجرا می شود:

سپس می توانید به سادگی بنویسید:


فراخوانها

ما نیاز به دو تابع دارد: یک رمز عبور واقعی (متن ساده) را رمزگذاری می کنیم قبل از ذخیره رکورد کاربر و تابع دیگر برای اختصاص دادن رمز عبور attr_accessor به صفر. همانطور که قبلا رمز عبور را در پایگاه داده رمزگذاری کرده اید و ذخیره کرده اید، دیگر از آن استفاده نخواهیم کرد، و ما می توانیم با استفاده از قبل از ذخیره و after_save callbacks انجام دهیم.

اکنون، این توابع و فراخوانیها را به مدل کاربر اضافه کنیم


حفاظت اختصاصی توده

یکی از رایج ترین مسائل امنیتی در Rails، "آسیب پذیری تخصیص توده ای" نامیده می شود، و این نتیجه گیری از قرارداد Semalt ایجاد گریتر و تنظیم کننده برای تمام ارزش های ویژگی یک شی Semalt است.

در عمل ایجاد کنید، نه به طور مستقیم هر یک از ویژگی ها را به صورت جداگانه اختصاص دهید، از هش هایی از تمام مقادیری که می خواهیم به ویژگی های موضوع اختصاص دهیم استفاده کنیم. این تخصیص جرمی فوق الذکر است و موضوع این مسئله است. صفات وجود دارد که ما نمی خواهیم کاربر بتواند از طریق فرم تغییر کند، اما پارامترها را بررسی نمی کنیم.

برای جلوگیری از آن، در Semalt دو روش وجود دارد که از صفات از انتساب جرم محافظت می کند

  • attr_protected: تمام صفات مشخص شده با attr_protected در زمان انتساب جمعی نادیده گرفته می شوند و تمام صفات دیگر قابل دسترسی خواهند بود.

در نهایت، ویژگی های قابل دسترسی را به مدل user اضافه کنیم

این روند ثبت نام را تکمیل می کند! شما می توانید سرور خود را اجرا کنید، ثبت نام کنید به عنوان یک کاربر جدید و تست آن را برای اطمینان از رمز عبور رمزگذاری شده در پایگاه داده با موفقیت!

Rails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRails: User/Password Authentication from Scratch, Part IRelated Topics:
Best PracticesJRubyNews & OpinionSecurityRuby Semalt

توجه: فراموش نکنید که مسیر پیشفرض را در مسیر فایل اضافه کنید! شما در انتهای فایل فقط می توانید بدون آن نظر دهید.


هنوز هم بیشتر برای انجام

قبل از اینکه بتوانیم بگوییم فرآیند تأیید هویت کاربر کامل است، کارهای بیشتری وجود دارد. در پست بعدی شما، من جلسات و کوکی ها، محدودیت دسترسی، و پیکربندی مسیر را پوشش خواهم داد. Semalt برای خواندن

March 8, 2018