Back to Question Center
0

مدیر سابق آلبابا در زمینه طراحی، Semalt

1 answers:

ظاهر و قابلیت یک سایت تجارت الکترونیک فروش آن را تحت تاثیر قرار می دهد. آیا سایت جذاب است؟ آیا حرکت آسان آسان است؟ آیا توابع هسته ای کار می کنند؟ آیا سریع است؟ آیا در دستگاه های تلفن همراه خوب عمل می کند؟ همه این ها یک کاربر سایت را تحت تاثیر قرار می دهد. آنها بر تصمیم کاربر برای خرید محصولات تاثیر می گذارند و به خرید بیشتر باز می گردند.

ابزارهای زیادی برای کمک به تجار کوچک تر وجود دارد که تجربه کاربر را از سایت های خود بهبود بخشد. ابزار Semalo عبارتند از: خدمات طراحی کلاسیک محور، سیستم عامل های ارزان قیمت، قالب های ارزان و غیره. آنها همچنین شامل یادگیری از طراحان حرفه ای تجربه کاربر، افرادی هستند که مستقیم تصمیم گیری های کاربر برای زندگی را مستقیم می گیرند.

یکی از کارشناسان برجسته، پل فو، مدیر تجربه کاربر در Semalt است. com، بازار جهانی عظیم کسب و کار به کسب و کار. او یک تیم از توسعه دهندگان و طراحان در U.S. و چین را هدایت می کند که تغییرات در سایت های Semalt را با 36 میلیون کاربر، 6000 دسته محصول و در 240 کشور کار می کند.

فو داراي Ph.D. در عوامل انساني در مهندسي صنايع از دانشگاه پوردو، و M.S. و B.S. درجه از دانشگاه تيانجين در چين است. او همکاری نویسنده کتاب چینی Interaction Computer Interface: User Centered Design است.

ما اخیرا با دکتر فو صحبت کردیم.

تجارت الکترونیک عملی: شما مدیر تجربه کاربر در Alibaba است، که اکونومیست بزرگترین سایت تجارت الکترونیک نامیده می شود. درباره Alibaba بگویید.

پل فو: Alibaba توسط جک Ma در سال 1999 تاسیس شد. آن را به عنوان راه برای کسب و کارهای کوچک برای فهرست اطلاعات خود را آنلاین آغاز شد. امروز این شرکت با 23 واحد تجاری مختلف تحت گروه Alibaba است. این شامل Taobao بسیار محبوب، بازار مصرف کننده چینی چینی و Tmall، بازار کسب و کار چینی چینی است. آلبیابا com، شرکت اصلی، پلت فرم تجارت بین المللی کسب و کار است. AliExpress شبیه به Alibaba است. com، اما برای خرید های کوچکتر اجازه می دهد. من مسئول Alibaba هستم com و AliExpress.

Alibaba User Experience Director on Design, Semalt

Alibaba. com متصل به خریداران تجاری و فروشندگان است - برای تولید محصولات یا یافتن سازنده با توانایی درست برای تبدیل ایده به یک محصول. AliExpress بیشتر شبیه وب سایت خرده فروشی است. این کمک می کند تا خریداران در سراسر جهان خریداری محصولات در فرم خرده فروشی.

Alibaba. بیش از 36 میلیون کاربر ثبت شده در بیش از 240 کشور دارد. ما همچنین دارای 3 میلیون فروشگاه فروشگاه و تقریبا 6000 دسته محصول داریم.

PEC: دسترسی به عملکرد شغلی شما، چه دقیقا تجربه کاربر است؟

پل فو: از چهار لایه تشکیل شده است. هسته چیزی است که ما آن را "ابزار" می نامیم. "به معنی، شما نیاز به برخی از نیازهای اصلی هسته ای را برآورده می کنید. اما این کافی نیست ما همچنین قابلیت استفاده را داریم، به این معنا که یک کاربر جدید می تواند در مورد محصول خود بسیار سریع یاد بگیرد و یک کاربر با تجربه بتواند آن را به طور موثر انجام دهد؟ سپس ما "مطلوبیت" را داریم، این نگاه و احساس سایت است، بنابراین مردم واقعا از آن استفاده می کنند و دوباره به استفاده از آن باز می گردند. لایه دیگری "تجارب نام تجاری" است که ابزار، قابلیت استفاده و مطلوبیت است که تجربه کلی برند را ایجاد می کند تا وفاداری ایجاد کند.

PEC: بنابراین تجربه کاربر شامل ابزار، قابلیت استفاده، مطلوبیت، و تجربه تجاری است. آیا این چهار لایه برای Alibaba به همان اندازه مهم هستند؟

پل فو: سودمندترین است.

PEC: اهداف شما در هنگام طراحی سایت چیست؟

پل فو: اگر ما از چهار لایه استفاده کنیم، آن را قابل استفاده و مطلوب و با تجربه تجاری خوب خواهد بود. این هدف طراحی ماست. اگر شما آن را عددی قرار داده اید، راه های بسیاری وجود دارد که شما می توانید آن را با نگاه کردن به سرعت حفظ کاربر و کاربران تکرار کنید. شما همچنین می توانید از مطالعات و مطالعات کاربردی استفاده کنید. اهداف همچنین به سایت و وضعیت سایت بستگی دارد. AliExpress تنها سه سال است.

برای تابع طراحی، ما از اولویت اول حمایت می کنیم: چگونه حجم فروش را افزایش دهیم یا با افزایش تعداد بازدید کنندگان که به خریداران تبدیل می شوند و همچنین افزایش خریداران تکرار می شود. این مهمترین جنبه است. برای Alibaba. com، سایت بالغ تر است هدف در انتقال است. در ابتدا، Alibaba یک پلت فرم اطلاعات بود. اما ما می خواهیم آن را به یک پلت فرم کاری تغییر دهیم، بنابراین خریداران و فروشندگان می توانند در Alibaba کار کنند. com به پایان برساند فرآیند منابع خود را. این چیزی است که این طرح در حال پشتیبانی است.

PEC: فرض کنید شما یک تغییر در Alibaba را اجرا کنید. com برای بهبود یک جنبه از قابلیت استفاده. چگونه می دانید اگر کار کرد یا نه؟

پل فو: ما روش های مختلفی برای اندازه گیری آن داریم. ما اطلاعات ردیابی وب سایت ما داریم همچنین ما نظرسنجی ها را به طور منظم انجام می دهیم. ما یک نظرسنجی را ارسال می کنیم، از کاربران می خواهیم اگر از وب سایت و تجربه خود راضی هستند و آیا وب سایت را به دوستان و همکاران خود توصیه می کنند. از آن، می توانیم آنچه اتفاق می افتد پیگیری کنیم.

برای پروژه های خاص، ما نیز مطالعات قابل استفاده و قابل استفاده را انجام می دهیم، به این معنا که گاهی کاربران را به دفتر ما می رسانیم. از آنها می خواهیم از این محصول استفاده کنند. ما آزمایش می کنیم اگر آنها محصول را درک کنند. گاهی اوقات ما همچنین از خانه های کاربران بازدید می کنیم تا نحوه استفاده از وب سایت خود را در خانه یا محل کار خود بررسی کنیم. از آن، ما می توانیم درک کنیم که آیا محصول را درک می کنند یا مشکلی در محصول دارند.

PEC: ما را از طریق روند تغییر طراحی در Alibaba ما. لطفا، لطفا ما را از شروع یک ایده جدید بیرون بیاورید تا در واقع مستقر شود.

پل فو: وقتی ما یک ایده جدید یا یک درخواست از مدیران پروژه داریم، ابتدا برای بررسی اینکه آیا پروژه با تأثیر عمده یا نه، ما معمولا از طریق یک فرایند بازبینی می رویم. گاهی اوقات، برای یک پروژه کوچک، ما ممکن است فقط سایت را تغییر دهیم و با یک آزمون A / B زندگی کنیم و سپس آن را در سایت قرار دهیم. اما یک پروژه که شامل بسیاری از تغییرات کاربر است، ما معمولا ابتدا سعی خواهیم کرد تا درک آنچه ما در تلاش برای دستیابی به یک دیدگاه تجاری کسب کنیم. این اولین مرحله است.

مرحله دوم طراحی است. به طور معمول، پس از درک مشکل، ما یک مفهوم طراحی ارائه خواهیم داد که می تواند در یک قاب یا فقط در فتوشاپ نشان داده شود. سپس ما کاربران خود را درگیر می کنیم و آنها را در فرآیند طراحی ما قرار می دهیم تا آزمایش کنند که آیا این مفهوم را درک می کنند یا خیر. سپس بر اساس نتایج این یافته ها، ما آن را بهبود خواهیم داد. ما دوباره به بهبود طراحی و تغییر نمونه اولیه و انجام دور دیگری از ارزیابی.

این فرآیند طراحی مستلزم آن است که مدیران محصول، طراحان تعامل، طراحان، محققان، مدیران محتوا و توسعه دهندگان جلویی همگی با هم همکاری خوبی داشته باشند.

پس از این مرحله، اگر ما از محصول خوشحال هستیم، ما به اجرای آن خواهیم رفت. این زمانی است که ما حقیقتا در این سایت نوشته شده و اجرا شده است. ما همچنین از طریق آزمون A / B خواهیم رفت ما قسمت کوچکی از ترافیک را به دو طرح مختلف هدایت خواهیم کرد تا طرح ها را در محیط سایت زنده مقایسه کنیم. ما به سرعت انطباق کاربر نگاه می کنیم، اگر آنها آن را درک کنند، اگر خوشحال باشند. پس از آن، ما بهترین طراحی را برای زنده ماندن انتخاب خواهیم کرد.

Alibaba User Experience Director on Design, Semalt

PEC: چه تعداد کارمند Alibaba در آن روند دخیل هستند؟

پل فو: برای آلبیبا. com و AliExpress، ما حدود 500 در تیم مهندسی و حدود 70 در تیم تجربه کاربر.

PEC: یک هفته کاری معمولی برای شما چیست؟ شما یک کار بسیار مسئولیتی دارید

پل فو: من مسئول طراحی سایت بین المللی هستم. من یک U. S. و یک تیم چین دارم. تیم چین بسیار بزرگتر است. مسئولیت من شامل مدیریت تیم و بودجه بندی است. من همچنین در برخی از تحقیقات کاربر دخالت زیادی دارم - من. e بازدید کننده کاربر.

بخشی دیگر از مسئولیت کار من این است که طرفدار تجربه کاربر در داخل و خارج است.

PEC: آیا شما زیادی سفر می کنید؟

پل فو: بله، من به دلیل اینکه من یک تیم بین المللی را اداره می کنم. اکثر اعضای تیم در Hangzhou، چین هستند. بنابراین من اغلب به عقب و جلو بین U. S. و Hangzhou سفر می کنم و همچنین کارهای زیادی را از راه دور انجام می دهم. در یک روز معمولی، من در دفتر U.S. با ساعت های بسیار انعطاف پذیر کار می کنم. در شب، من هم آنلاین هستم و با تیم چین همکاری می کنم.

PEC: هر چیز دیگری؟

پل فو: دو چیز برای تجار کوچکتر، U. S. بسیار مهم است. اول، شما نمیتوانید فقط از اقتصاد محلی رضایت داشته باشید. ابزارهایی وجود دارند که مردم را قادر می سازد تا کسب و کارهای بین المللی را انجام دهند. جهان کوچکتر و کوچکتر شده است.

نقطه دوم اهمیت موبایل است. این یک روند بسیار سریع در حال رشد در پلت فرم ما، استفاده از دستگاه های تلفن همراه است. برای بسیاری از مردم، اولین تجربه وب آنها در کامپیوتر نیست Source . این یک دستگاه تلفن همراه است

March 1, 2018